کفش چرم طبیعی کروکودیل و کفش چرم طبیعی تمساح

کفش چرم طبیعی کروکودیل و کفش چرم طبیعی تمساح

تفاوت کفش چرم طبیعی کروکودیل با کفش چرم طبیعی تمساح چیست؟

چرم طبیعی تمساح خاص و بسیار منحصر به فرد است، چرم طبیعی تمساح گزینه خوبی برای افراد چرمپوش لاکچری و  لوکس در چرم طبیعی است. چرم طبیعی کروکودیل نیز خاص است و در مقایسه با چرم طبیعی تمساح یک درجه پایین‌تر در سطح لوکس قرار گرفته است. امروزه برخی تولیدکنندگان لوکس نیز از چرم گاوی که با طرح کروکودیلی یا تمساحی تولید شده است در برخی کفشهای چرم طبیعی زنانه، مردانه، و بچه گانه استفاده میکنند. تولیدی کفش بالساوا با تولید انواع کفش مردانه، کفش زنانه، کفش بچه گانه، کفش پسرانه، کفش دخترانه، کفش مجلسی مردانه، کفش مجلسی زنانه، کفش مجلسی بچه گانه، کفش مجلسی پسرانه، کفش مجلسی دخترانه، کفش تابستانی مردانه، کفش تابستانی زنانه، کفش تابستانی بچه گانه، کفش تابستانی پسرانه، کفش تابستانی دخترانه، پوتین مردانه، پوتین زنانه، پوتین بچه گانه، پوتین پسرانه، پوتین دخترانه، نیم بوت مردانه، نیم بوت زنانه، نیم بوت بچه گانه، نیم بوت پسرانه، نیم بوت دخترانه، بوت مردانه، بوت زنانه، بوت بچه گانه، بوت پسرانه، بوت دخترانه، کفش اسپرت مردانه، کفش اسپرت زنانه، کفش اسپرت پسرانه، کفش اسپرت دخترانه، کفش اسپرت بچه گانه، دمپایی مردانه، دمپایی زنانه، دمپایی بچه گانه، دمپایی پسرانه، دمپایی دخترانه و دیگر انواع کفش و با تنوع مدل کفش، برندی شناخته شده برای تولید انواع کفش می باشد.

چرم طبیعی کروکودیل نیز خاص است و در مقایسه با چرم طبیعی تمساح یک درجه پایین‌تر در سطح لوکس قرار گرفته است. این تفاوت عملاً بازتابی در قیمت‌گذاری این دو نوع چرم طبیعی داشته. محصولات چرم طبیعی تمساح شباهت قابل توجهی با محصولات چرم طبیعی کروکودیل دارد. در حقیقت علاوه بر این درک کیفیت بالاتر از چرم طبیعی تمساح عده خاصی از خریداران بی‌پروا را به تشویق به گذشتن از چرم طبیعی کروکودیل به چرم طبیعی تمساح می‌کند. تمساح و کروکودیل دو حیوان متفاوت می‌باشند با اینکه در دسته خزندگان قرار دارند.

در زیر یک سلسله مراتب از انواع  چرم‌های خزندگان مختلف مشاهده می شود:

تمساح  آمریکایی:

این حیوان شکاری بزرگترین خزنده در آمریکای شمالی است. او در مکان‌های باتلاقی کم عمق زندگی می کند و ازانواع مختلفی از حیوانات تغذیه می‌کند. در طی دهه 1960 به طور گسترده‌ای شکار شدند و تعداد آنها به سرعت کاهش یافت. اخیراً توسط قانون حمایت می‌شوند و بار دیگر تعدادشان رو به افزایش نهاده است.

کروکودیل آب شور:

کروکودیل آب شور Crocodylus porosus : بزرگ‌ترین نمونه امروزی از کروکودیل‌ها؛ گونه‌ای فرصت‌طلب که هر گونه‌ای، از گاومیش تا کوسه را می‌تواند ببلعد. کروکودیل آب شور هفت تا نه متر طول دارد.

کروکودیل آب شیرین:

کروکودیل آب شیرین استرالیا در راسته تمساح‌ها حیوانات نسبتا کوچکی هستند که طول آن در طبیعت به زحمت به 3 الی 5 متر می‌رسد و سالیان دراز طول می‌کشد تا به این اندازه برسد.

کایمن:

کِیمن یا کایمن: Caimaninae نام یک زیرخانواده از تیره الیگاتورواران است. کیمن‌ها در آمریکای مرکزی و جنوبی زندگی می‌کنند و تمساح‌هایی نسبتاً کوچک هستند.

همینطور برای خریدار خیلی مهم است که فرق بین چرم طبیعی تمساح و کروکودیل را بداند.

معقول و منطقی آن است که شما زمانی‌که مبلغی را پرداخت می‌کنید بدانید برای چه محصول واقعی لوکسی می‌باشد.

شناسایی چرم طبیعی تمساح واقعی در برابر چرم طبیعی کروکودیل بستگی به ویژگی‌های فیزیکی منحصر به فرد هر یک از حیوانات دارد.

مشخصات زیر به خریدار کمک خواهد کرد در تشخیص بهتر و دقیق‌تر بین این دو نوع چرم:

جای زخم در ناف:

تمساح و کروکودیل هر دو دارای زخم ناف در الگوی متفاوتی هستند، در تمساح جای زخم ناف از پوسته دراز آشیانه‌ای تودرتو که به محض رویت با یک الگوی خاص قابل مشاهده می‌باشد. از آنجایی که این الگو منحصر به فرد به تمساح است، حضور خود را می‌تواند قطعی کند برای اصالت یک نمونه چرم، بطوری که طراحان مراقبت ویژه‌ای از طرح الگوها در محصولات خود می‌کنند.

اما کروکودیل جای زخم ناف در قسمت میانی پوست بیشتر قابل مشاهده بوده و با یک نظم و طراحی استادانه کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

شاخ و برآمدگی:

گردن تمام خزندگان کروکودیل دارای تعدادی از شاخ یا برآمدگی است که  یا یک نگاه حرفه‌ای می‌توان دید که برآمدگی‌ها چطور چیده شده‌اند

، در یک الگوی ثابت در ردیف که منحصر به فرد هریک از حیوانات تمساح یا کروکودیل و کمین می‌باشد.

برای تمساح دو ردیف از هر دو شاخ

برای کروکودیل دو ردیف با 4 یا 2 شاخ

الگوهای کاشی شکل: Crocodile Skin Pore الگوی کاشی شکل کروکودیل
هر دو چرم طبیعی تمساح و کروکودیل دارای الگوی‌های کاشی شکل قابل تشخیص هستند. اما با بررسی دقیق‌تر تفاوت جزئی وجود دارد که می تواند دو نوع را متمایز کند. چرم طبیعی تمساح الگوی کاشی‌ها دارای یکنواختی کمتر می‌باشند با زخم‌های طبیعی. چرم طبیعی تمساح بسیار براق، خاص و کوچک با خطوط ناهموار مستطیلی قابل مشاهده خواهد بود. در چرم طبیعی کروکودیل الگوی کاشی‌ها یکنواخت‌تر هستند. الگوی در یک طرف شکم با طرف دیگر متقارن است. همچنین در هر کاشی محفظه‌های کوچک وجود دارد که اغلب قابل مشاهده است، یک باقیمانده از فولیکول مو است. این ویژگی متمایز منحصر به فرد کروکودیل است.