کفش ورزشی چیست؟

کفش ورزشی چیست؟

کفش ورزشی چیست؟

دانستن نحوه انتخاب کیف و کفش مناسب برای انجام برخی فعالیت های بدنی ضروری است. ما به شما می گوییم کفش ورزشی نه تنها برای بهبود عملکرد شما بلکه باید به سلامتی پاهای شما آسیب نرساند.

پس از دیدن عکس کفش و ترند کفش در وبسایت های معتبر مخصوصا در فصل تابستان که به کفش تابستانی مناسب احتیاج دارید خرید کفش را انجام دهید. در نظر داشته باشید کفشهای تولیدکنندگان معتبر کفش را تهیه فرمایید. همیشه کفش ها را پس از استفاده در جاکفشی قرار دهید تا عمر بیشتری داشته باشند.

 

خطرات انجام ورزش با کفش های نامناسب

یکی از اصلی ترین خطرات مربوط به ورزش کردن با کفش های اشتباه در حال اجرا ، آسیب دیدگی در آینده است. این موارد معمولاً در مفاصل ، تاندونها و در برخی از ماهیچه های منطقه اتفاق می افتد.

 

در فعالیت هایی مانند پیاده روی یا دویدن ، اگر کفش مناسب نیست ، می توانید درد کمر و زانو داشته باشید.

 

همچنین ، عملکرد شما به دلیل عدم پشتیبانی ، کوسن یا انعطاف پذیری تحت تأثیر قرار می گیرد.

 

بنابراین مهم است که با ظاهر کفش مجبور نشوید. اما به خاطر مزایایی که می تواند در عملکرد ورزشی که تمرین می کنید به شما بدهد.

 

کفش ورزشی چیست؟

بسته به رشته ورزشی که شما کفش خود را تمرین می کنید باید شرایط خاصی را برآورده کنید. اما برخی خصوصیات اساسی وجود دارد که تمام کفش های ورزشی باید از آن برخوردار باشند.

از ماده تنفسی ساخته شود

کفش های مناسب برای انجام تمرینات بدنی باید از جنس مواد با تنفس بالایی باشد. عمدتا قسمت بالای آن (در قسمت instep) است ، تا پای شما خنک بماند.

 

در غیر این صورت ممکن است که به دلیل تجمع عرق در قسمت داخلی آن ، بوی بد ایجاد شود.

تا حدی کوسن کاری کنید

شما باید کفش را مطابق با تنها ، وزن ، اندازه و ورزشی که انجام می دهید انتخاب کنید. سطح کوسنینگ همان چیزی است که به شما کمک می کند تا از آسیب دیدگی ناشی از ضربه ای که در مفاصل دریافت می کنید ، احتمال آسیب دیدگی را به حداقل برسانید.

 

به عنوان مثال ، کفش بسکتبال کمی سخت است و یک کف ضخیم دارد که دارای اتاق های هوا یا ژل است که جهش را می پوشاند. از طرف دیگر ، کفش های ورزشی در حال اجرا سبک هستند ، یک میانی و یک لنت داخل آن.

 

پای خود را متناسب کنید

شکل و اندازه پای شما نیز عاملی است که هنگام انتخاب کفش های ورزشی باید به آن توجه کنید.

 

بدانید چه نوع پا و پا را دارید. شما می توانید این کار را با تجزیه و تحلیل چگونگی فرسوده و تغییر شکل کف کفش های قدیمی خود انجام دهید. روش دیگر قدم گذاشتن روی کارت با پای خیس است. اگر متوجه شدید که ردپای شما کاملاً مشخص شده است ، ممکن است پای صاف داشته باشید. کفشهای شما باید در کل تنها پشتیبانی داشته باشند.

 

از طرف دیگر ، اگر پای شما بیشتر به قسمت بیرونی پای شما خم شود ، توصیه می شود کفش ورزشی شما داخل آن باشد.

 

کفشها باید راحت و بادوام باشند

بسیار مهم است که کفش ورزشی شما راحت باشد ، خیلی خوب روی پایتان بپیوندد و مقاوم یا بادوام باشد.

مطمئن شوید که انگشتان شما از فضای کافی برای حرکت و اندازه مناسب برخوردار هستند.

 

کفش های تخصصی برای فعالیت های بدنی متعدد وجود دارد ، موردی را که تمرین می کنید انتخاب کنید. به این ترتیب شما عملکرد خود را بهبود خواهید بخشید ، کفش خیلی بهتر با سطح محلی که آن را حمل می کنید تطبیق داده می شود و مطمئناً می توانید برای مدت طولانی از آنها استفاده کنید.

 

اکنون که می دانید کفش های ورزشی چگونه باید باشد ، می توانید لباس های مناسب را انتخاب کرده و از مزایای آنها بهره مند شوید. اگر به دنبال کفش با کیفیت هستید ، حتما محصولات ما را ببینید.