کفش مناسب پاییز باید این ویژگی ها را داشته باشد

کفش مناسب پاییز باید این ویژگی ها را داشته باشد

کفش مناسب پاییز باید این ویژگی ها را داشته باشد

بالساوا به انگلیسی Balsava تولیدکننده کفشهای چرم طبیعی تبریز در صنعت مد و کالاهای چرمی است، که متعلق به کفش صمد نامی می‌باشد. تولیدی بالساوا در سال 1363 توسط صمد نامی، تأسیس شد. دفتر مرکزی تولیدی کفش چرم بالساوا، در شهر تبریز، ایران قرار دارد.

با فرا رسیدن فصل پاییز و سرد تر شدن هوا، وقت آن می رسد که صندل های تابستانی خود را کنار بگذاریم و کفش چرم مناسب فصل را بپوشیم. کفش متناسب با فصل باید طوری باشد که همه استانداردهای لازم را داشته و شخص کاملا در آن احساس راحتی کند. در این مقاله کفش، تمام ویژگی هایی که کفش پاییزی باید داشته باشد را برایتان آورده ایم.

ویژگی های کفش مناسب پاییز:

کفش باید گرم باشد

کفش مناسب شما برای پاییز باید طوری باشد که تمام قسمت پا را پوشانده و آن را گرم نگه دارد.

جنس و رنگ مناسب داشته باشد

کفش پاییزی شما باید رنگ و جنس مناسبی داشته باشد. جنس کفش و رنگ کفش در گرم نگه داشتن آن اهمیت زیادی دارد. کفش های با رنگ تیره و جنس مناسب سبب جذب نور و گرم نگه داشتن پا می شود و از جذب رطوبت و سرما در روزهای برفی و بارانی جلوگیری می کند.

بهتر است کفش هایی که برای پاییز انتخاب می کنید، رنگ های تیره مثل کفش مشکی، کفش قهوه ای، کفش زرشکی و کفش سرمه ای داشته باشد تا باعث جذب نورخورشید گردد.

بهترین جنس کفش برای پاییز، جنس چرمی با رنگ تیره است که پا را گرم نگه می دارد. کفش های نبوک و مخمل مصنوعی اصلا گزینه های خوبی برای روزهای خیس از بارش باران و برف نیستند.

جلوی آن بسته و انعطاف پذیر باشد

با شروع پاییز کفش های رو باز و صندل به پا نکنید و بجای آن ها از بوت، نیم بوت، اسپرت چرم، و کفش های سر بسته استفاده نمایید زیرا کفش های بسته و بوت برای فصل پاییز انتخاب مناسب تری است. قسمت جلویی کفشتان باید انعطاف پذیر باشد تا در آن احساس راحتی کنید.

کفش باید راحت و سبک باشد

کفش قلب دوم انسان است پس باید کفشتان اصول و استانداردهایی که متخصصان تاکید دارند، داشته باشد. اگر برای پاییز کفش گرم و شیک و زیبایی انتخاب کنید اما کفشتان راحت نباشد پول خود را هدر داده اید. کفش شما باید راحت بوده و کم ترین فشار را به ناحیه پا و کمر افراد وارد کند.

زیره مناسب داشته باشد

در فصل پاییز بارندگی زیاد است و قرار است شما روی زمین خیس و برف و یخی قدم بردارید بنابراین باید کفشی را انتخاب کنید که زیره عاج دار و شیاردار داشته باشد تا بهتر قدم بردارید و روی زمین لیز نخورید. انتخاب کفش هایی با زیره ترمو را فراموش نکنید، اینطوری هم به راحتی قدم بر می دارید و هم سلامتی خود را حفظ می کنید. نیم بوت های عاج دار با زیره ترمو بهترین گزینه برای کفش های پاییزه هستند.

خریدن کفش های بندی برای پاییز

کفش های بند دار بخرید شاید پوشیدن و بستن و باز کردن این کفش ها سخت باشد اما مزیت این کفش ها این است که می توان سایز کفش را تنظیم کرد. کفش های چسبی و زیپی این امکان را ندارند.

کفش پاییزی طبی بخرید

نوع کف پای خود را بشناسید. اگر کف پای صاف یا بیش از اندازه گود دارید کفشی متناسب با این ویژگی بخرید و استفاده از کفی های طبی را فراموش نکنید. افرادی که دارای سابقه آسیب به مفصل پا هستند، باید از کفش طبی استفاده کنند.