چگونگی تمیزکردن کفش چرم طبیعی و جیر

چگونگی تمیزکردن کفش چرم طبیعی و جیر

چگونه کفش چرم طبیعی و جیر را تمیز کنیم؟

تولیدی کفش بالساوا برندی متفاوت برای کسانی است که به مد روز و کیفیت کفش چرم طبیعی ارزش خاصی قائل می شوند. تولید از سال 1363 و تحقیق در خصوص مد روز کفش، همکاری با متخصصین و مدلیست های مطرح بین المللی، استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوب و استاندارد، و حمایت از حقوق مشتریان عزیز برند بالساوا، تولیدی کفش چرم بالساوا را تبدیل به برندی منحصربفرد در دنیای مد کرده است. تولیدی کفش چرم بالساوا، کفشهای زنانه و مردانه و بچه گانه هایی را بر اساس مد روز و همچنین با چرم طبیعی، چرم طبیعی جیر (چرم طبیعی نوبوک)، و اشبالت نیز تولید میکند.

تمیز کردن کفش چرم طبیعی با کفش چرم طبیعی  جیر (نوبوک) تفاوت دارد و هر یک مواد و شیوه‌های تمیز سازی جداگانه‌ای دارند. این‌جور کفش‌ها را هر سه ماه یک‌بار تمیز کنید و حداقل سالی یک‌بار هم که شده به آن‌ها واکس مخصوص آن چرم طبیعی را بزنید. اگر کفش‌ها را برای مدت طولانی کنار می‌گذارید، داخل‌شان را با کاغذ پُر کنید تا شکل خود را حفظ کنند. مطلب زیر در مورد نحوه‌ی تمیز کردن کفش‌ چرم طبیعی و کفش‌های نوبوک است.

در صورتی که کفش چرم طبیعی خود را می خواهید در مدت زمان طولانی تری استفاده کنید و بیشترین بهره برداری را از هزینه ای که صرف نمودید داشته باشید، حتما نکات زیر را رعایت کنید.

تمیز کردن کفش‌ چرم طبیعی

چرم طبیعی تان پرداخت شده است یا پرداخت نشده؟ از روی برچسبی که داخل کفش و یا داخل جعبه‌ی کفش قراردارد نوع چرم طبیعی  را تشخیص دهید.

هر یک از این دو نوع چرم طبیعی  نیازمند تمیزکننده‌های متفاوتی هستند. بیشتر کفش‌های چرم طبیعی ی از نوع پرداخت شده هستند.

با استفاده از یک بُرس نرم، کثیفی و لک خشک شده‌ی روی کفش را بگیرید. برس را بر روی سطح کفش بکشید تا رویه‌ی چرم طبیعی  نرم شود.

با یک پارچه‌ی خشک و تمیز تمام سطح کفش را دستمال بکشید

پارچه را کمی نمدار کنید. سطح کفش را با پارچه نمدار دستمال بکشید. این‌کار را فقط بر روی چرم طبیعی  پرداخت شده انجام دهید.

چرم طبیعی  پرداخت نشده را با صابون زین اسب بشویید. این صابون را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم سوارکاری تهیه کنید. با استفاده از یک پارچه نمدار، مقداری از صابون زین را به روی چرم طبیعی  بمالید. در حین این‌که به آرامی روی کفش را دستمال می‌کشید، آن را به کف صابون آغشته کنید. سپس کف صابون را پاک کنید. کفش را در جایی بگذارید تا کاملاً خشک شود.

با قراردادن کفش در فضای باز، بگذارید چرم طبیعی  کاملاً خشک شود

کفش‌ها را نزدیک شوفاژ یا بخاری و یا زیر نور مستقیم آفتاب خشک نکنید. هر یک از این کارها باعث ترک خوردن چرم طبیعی  و از بین رفتن رنگ آن می‌شود.

چرب‌سازی چرم طبیعی

اگر می‌خواهید چرم طبیعی  پرداخت شده را تمیز کنید، واکس پولیشِ هم‌رنگ با کفش خود را به کفش‌تان بمالید. واکس پولیش را می‌توانید در اکثر مغازه‌های کفش فروشی پیدا کنید. با استفاده از یک پارچه‌ی نرم واکس را به کفش‌تان بمالید. چند دقیقه کفش را کناری بگذارید تا واکس به خورد چرم طبیعی  برود. سپس برای جلا دادن چرم طبیعی ، با استفاده از یک پارچه یا یک بُرس نرم، روی آن‌را بکشید. برای بهتر برق انداختن، یک قطره آب روی پارچه نرم بچکانید.

اگر می‌خواهید چرم طبیعی  پرداخت نشده را تمیز کنید، مقداری روغن طبیعی به روی آن بمالید. این‌کار جلوی چروکیدگی و ترک خوردن چرم طبیعی  را می‌گیرد. با استفاده از یک پارچه تمیز روغن طبیعی را به روی چرم طبیعی  بمالید.

کفش‌ چرم طبیعی ی را خارج از جعبه نگهداری کنید. هر از چندگاهی یک روز به آن استراحت دهید تا هوایی عوض کنند. پیروی از این مراحل باعث می‌شود کفش شما عمر بیشتری کند.

تمیز کردن کفش‌ چرم طبیعی ی جیر نوبوک

بُرس مخصوص چرم طبیعی جیر بخرید. بُرس‌های مخصوص چرم طبیعی  جیر به منظور حفظ حالت طبیعی پُرزهای چرم طبیعی  جیر طراحی شده‌اند.

از یک مدادپاکن کن برای زدودن خراش بر روی چرم طبیعی  جیر استفاده کنید.

چرم طبیعی جیر را با استفاده از بُرس مخصوص، بُرس بکشید. فقط در یک جهت بُرس بکشید.

لکه‌ها را از روی کفش پاک کنید.

اگر کفش چرم طبیعی ی جیرتان خیس است، ابتدا با استفاده از دستمال توالت یا حوله کاغذی آب اضافه را خارج کنید. سپس بگذارید تا به حالت طبیعی خشک شوند. بعد از این‌که کفش خشک شد، آن‌را با استفاده از بُرس مخصوص، بُرس بکشید.

اگر بر روی کفش‌ چرم طبیعی ی شما لکه‌ی گریس یا چربی ریخته باشد، از پودر تالک (یا پودر بچه) برای زدودن لکه استفاده کنید. طوری پودر بزنید که کاملاً روی لکه را بپوشاند و بگذارید چند ساعت همین‌طور باقی‌بماند. سپس با استفاده از یک بُرس مخصوص، روی لکه را بُرس بکشید تا زدوده شود.

اسپری سیلیکونی بر روی کفش چرم طبیعی ی بپاشید تا چرم طبیعی  جیرتان در مقابل تغییرات آب و هوا مقاوم شود. بلافاصله بعد از خرید باید دست به این‌کار بزنید. سالی یک‌بار این کار را انجام بدهید.

کفش‌ چرم طبیعی ی جیرتان را در فضای باز نگهداری کنید. نه داخل جعبه