ویژگیهای چرم طبیعی نسبت به مواد مصنوعی

ویژگیهای چرم طبیعی نسبت به مواد مصنوعی

با توجه به تاریخ با گذشت هزاران سال و شاید هم بیشتر از استفاده چرم طبیعی توسط انسان و پیشرفت های گوناگون در صنایع، هنوز ماده دیگری نتوانسته است جایگزین این جنس طبیعی گردد ولیکن استفاده از چرم طبیعی نسبت به خواص با ارزشی که دارد بسیار توصیه میگردد.

کفشهای چرم بالساوا بسیار متنوع و با کیفیت عالی تولید میشوند و جلوه زیبای چرم طبیعی را به خوبی نشان میدهند. تولیدی کفش بالساوا برندی متفاوت برای کسانی است که به مد روز و کیفیت کفش ارزش خاصی قائل می شوند. تولید از سال 1363 و تحقیق در خصوص مد روز کفش، همکاری با متخصصین و مدلیست های مطرح بین المللی، استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوب و استاندارد، و حمایت از حقوق مشتریان عزیز برند بالساوا، تولیدی کفش چرم بالساوا را تبدیل به برندی منحصربفرد در دنیای مد کرده است.

1- بوی چرم طبیعی

استفاده از مواد مصنوعی نه تنها برای افراد ایجاد حساسیت های پوستی می کند بلکه با توجه به اینکه در فرآیند تولید آنها از مواد شیمیایی و نفتی استفاده می شود، دارای بوی ناخوشایند می باشند. اما کفش چرم طبیعی به دلیل استفاده از پوست طبیعی حیوانات و رنگ های گیاهی استفاده شده در فرآیند رنگرزی آنها، دارای بوی ویژه و منحصر بفردی است که نظیر آن در طبیعت وجود ندارد.

2- انعطاف پذیری و دوام چرم طبیعی

با توجه به اینکه مواد مصنوعی برای شبیه شدن به چرم طبیعی نیازمند تولید در فرآیندهای زیادی می باشند و لایه های متعددی در ساخت آن وجود دارد، سازندگان آنها مجبور به استفاده از مواد ارزان قیمت و غیر مقاوم می باشند. از اینرو مواد مصنوعی در مدت زمان اندکی دچار شکنندگی، ترک و پوسیدگی شده و لایه های آن مشهود می گردد به طوری که دیگر استفاده از کفش امکان پذیر نمی باشد. اما چرم طبیعی به دلیل نیاز طبیعی حیوان در حال رشد دارای انعطاف بسیار زیادی می باشد و هرگز خاصیت انعطاف پذیری خود را با گذشت زمان از دست نمی دهد.

3- خاصیت تنفس پذیری چرم طبیعی

یکی از خواص بی نظیر چرم طبیعی خاصیت تنفس پذیری آن است. به این معنی که چرم طبیعی مانند یک موجود زنده هوا را تنفس می کند و رطوبت درون را از طریق منافذ ریز خود بازدم می دهد. این امر سبب جلوگیری از تعریق و در نهایت تجمع بوی بد در داخل محیط های بسته کفش و همچنین خاصیت تنفس پذیری در کفش چرم طبیعی مانند کفش چرم مردانه، کفش چرم زنانه، کفش چرم بچه گانه، کفش چرم پسرانه، کفش چرم دخترانه، کفش مجلسی چرم مردانه، کفش مجلسی چرم زنانه، کفش مجلسی چرم بچه گانه، کفش مجلسی چرم پسرانه، کفش مجلسی چرم دخترانه، کفش تابستانی چرم مردانه، کفش تابستانی چرم زنانه، کفش تابستانی چرم بچه گانه، کفش تابستانی چرم پسرانه، کفش تابستانی چرم دخترانه، پوتین چرم مردانه، پوتین چرم زنانه، پوتین چرم بچه گانه، پوتین چرم پسرانه، پوتین چرم دخترانه، نیم بوت چرم مردانه، نیم بوت چرم زنانه، نیم بوت چرم بچه گانه، نیم بوت چرم پسرانه، نیم بوت چرم دخترانه، بوت چرم مردانه، بوت چرم زنانه، بوت چرم بچه گانه، بوت چرم پسرانه، بوت چرم دخترانه، کفش اسپرت چرم مردانه، کفش اسپرت چرم زنانه، کفش اسپرت چرم پسرانه، کفش اسپرت چرم دخترانه، کفش اسپرت چرم بچه گانه، دمپایی چرم مردانه، دمپایی چرم زنانه، دمپایی چرم بچه گانه، دمپایی چرم پسرانه، دمپایی چرم دخترانه و دیگر انواع کفش چرم می گردد. اما مواد مصنوعی که از لایه های بدون منفذ و فوم تزریق شده ساخته می شوند کاملا فاقد این خاصیت شگفت انگیز بوده و همین سبب تجمع رطوبت در کفش و پوسیدگی، کپک و در نهایت ایجاد بوی متعفن ناشی از آن می گردد.

4- فصلی نبودن کفش چرم طبیعی

همین خاصیت تنفس پذیری چرم طبیعی در کفش چرم طبیعی سبب شده است که استفاده از کفشات چرم طبیعی همچون کیف و کفش منحصر به فصل خاصی نباشد. استفاده از کیف های پلاستیکی در فصل گرما سبب ایجاد تعریق در دست و تماس رطوبت پوست با مواد شده و حساسیت و اگزمای شدید پوستی ایجاد می کند. از اینرو هزینه های درمانی سنگینی را بر دوش انسان می گذارد. اما چرم طبیعی ضمن جذب رطوبت بدن، آن را به سرعت از سایر منافذ خود بیرون می دهد و این سیرکولاسیون و گردش هوا در همه فصول، احساس خوشایندی در انسان ایجاد نموده و استفاده از چرم طبیعی را به فصل خاصی منحصر نمی کند.

5- مقاومت چرم طبیعی در برابر ضربه

از دیرباز چرم طبیعی به عنوان ماده اولیه برای ساخت سپرها، غلاف شمشیرها، زره، کلاه خود سربازان و همچنین زین اسب و در عصر جدید در ساخت غلاف کلت کمری، لباس های ویژه ورزشی همجون تیراندازی و … استفاده می شود. دلیل آن وزن کمتر و خوشبختانه مقاومت بالای چرم طبیعی در برابر ضربات، تنشها و فشارهای شدید می باشد. اما مواد مصنوعی برای داشتن چنین مقاومت بالایی وزن بیشتری را باید داشته باشند ضمن اینکه طول عمر آنها در برابر ضربه و فشار بسیار کوتاهتر از چرم طبیعی می باشد.

6- مقاومت چرم طبیعی در برابر حرارت

مقاومت فوق العاده چرم طبیعی در برابر حرارت آن را به یک ماده پرکاربرد در صنایع مختلف تبدیل نموده است. لباس کار کارگران صنایع آهنگری، ریختگری و ذوب فلزات و نیز ساخت بسیاری از لوازم نسوز مانند غلاف سلاح ها گواهی بر این ادعاست. در صورتیکه اشیای ساخته شده از مواد مصنوعی هرگز در برابر آتش و حرارت مقاومت نداشته و فرم اولیه خود را از دست می دهند و به در یک چشم به هم زدن به توپک پلاستیکی تبدیل می شوند!

7- مقاومت چرم طبیعی در برابر سایش و کشش

از دیگر خواص انکار ناپذیر و مثال زدنی چرم طبیعی، خاصیت مقاوم بودن آن در برابر سایش و کشش است. لباس رانندگان مسابقات اتومبیل و موتور سواری رالی و نیز سوارکاران از نمونه کاربردهای متداول آن برای این خاصیت است. این خاصیت سبب می شود در صورت بروز تصادف راننده و یا پرت شدن راکب موتورسیکلت و کشیده شدن آن بر روی زمین، کمترین آسیب به پوست بدن آنها رسیده و چرم طبیعی می تواند تا حد امکان از اعمال تنش های های مختلف به بدن انسان جلوگیری کند.

8- سازگار با محیط زیست

علاوه بر اینکه چرم طبیعی یک ماده طبیعی به شمار می آید، در تولید آن از مواد شیمیایی که مخرب محیط زیست و آلوده کننده هوا و رودخانه ها باشد، استفاده نمی شود. حتی اگر در فرآوری چرم طبیعی از مواد شیمیایی استفاده گردد، سهم آن در مقایسه با مقدار مواد شیمیایی استفاده شده در تولید سایر کالاهای مصنوعی بسیار اندک است. در دنیایی که مد و زیبایی متهم به تخریب کننده محیط زیست شده است، داشتن کفش چرم طبیعی تنها راهی است که انسان علاوه بر شیک بودن دوستدار محیط زیست خود نیز باقی بماند.

9- لطافت چرم طبیعی

با وجود این همه قابلیت ذکر شده، آنچه در نهایت چرم طبیعی را از سایر مواد موجود در طبیعت متمایز می سازد، نرمی و لطافت ویژه ای است که در آن تجلی پیدا کرده است. خالق هستی در پوست بدن حیوانات پرزهای ذره بینی تعبیه نموده است که لطافت و زیبایی خارق العاده ای به آن ها می بخشد و نمونه آن را در هیچ ماده ای نمی توان یافت. این مهم با لمس یک کفش چرم طبیعی، محسوس و تفاوت آن با کفشات ساخته شده از مواد مصنوعی، کاملا قابل درک است.

10- همیشه در اوج

چرم طبیعی یک ماده طبیعی زیباست. به همین دلیل با گذشت زمان رخ منحصر به فرد خود را از دست نمی دهد. از اینرو استفاده از آن در تولید کفشات، درجه کیفی آنها را بالا می برد. همیشه یک کیف چرم طبیعی ظاهر بهتری نسبت به یک کیف پلاستیکی دارد و یک شلوار چرم طبیعی زیباتر از یک شلوار نخی است. اینها حقایقی انکار ناپذیرند.

همسو بودن با مد روز جهان، و همکاری با مدلیست های مطرح در دنیای مد و طراحان خوش فکر و ذوق پوشاک بین المللی، حضور فعال در نمایشگاه های بین المللی کفش، مد، و پوشاک؛ و فعالیت های مرتبط با مد در صنعت چرم، کیف، کفش، و آکسسوری تنها بخشی از فعالیت های بالساوا می باشد تا محصولاتی بروز و شیک را به مشتریان عزیز عرضه نماید.