نکاتی که باید در خرید صندل در نظر بگیرید

نکاتی که باید در خرید صندل در نظر بگیرید

نکاتی که باید در خرید صندل در نظر بگیرید

در هنگام خرید صندل زنانه و یا خرید صندل مردانه و یا خرید صندل بچه گانه به نکات زیر توجه کنید.

اندازه صندل

در انتخاب سایز صندل طول پا و عرض، قوس و فعالیت هایی که شما انجام می دهید نقش مهمی دارد پس هنگام خرید فقط صندل را بر حسب سایز پا خرید داری نکنید و دقت کنید که چقدر در صندل احساس راحتی می کنید.

بهترین جنس برای یک صندل

چرم طبیعی بهترین جنس برای یک صندل است که هم زیبا و هم با دوام است و بوی عرق هم نمی گیرد. چرم مصنوعی بدلیل وجود مواد شیمیایی مناسب کفش و صندل نیست .در هنگام خرید صندل حتما توجه کنید که جنس رویه، آستری، و کفی صندل از جنس چرم طبیعی باشد و همینطور بهتر است جنس زیره صندل از ترمو باشد.

پاشنه صندل

صندل هایی که پاشنه اش بلندتر از 3 سانتی متر باشد را نخرید زیرا سبب وارد شدن فشار به کف پا و انتقال این فشار به پنجه و انگشتان پا و سپس بیرون زدن انگشتان از ناحیه مشخص صندل شده و موجب آسیب و زخم در انگشتان پا می شود و عوارضی مانند انحراف انگشتان پا، میخچه، تاول و خمیدگی انگشتان و دردهای کمر، زانو و پاشنه پا را به وجود می آورد.

طراحی، استفاده از مواد اولیه مرغوب، و تولید کفش با کیفیت، باعث راحتی در هنگام استفاده از کفشهای بالساوا می شود.

توصیه های خرید صندل تابستانی برای خانم ها و آقایان

پوشیدن جوراب با صندل

پوشیدن جوراب با صندل سبب می شود مانعی مناسب بین پا و بندهای صندل ایجاد گردد و سبب جلوگیری از آسیب و تاول پا شده، جوراب رطوبت و عرق پا را به خود جذب کرده و پا را خشک نگه می دارد.

صندل های لاانگشتی نخرید

بند صندل های لاانگشتی معمولا بین انگشت شست پا و انگشت دوم قرار می گیرد و سبب زخم شدن پا می شود در نتیجه به علت اینکه انگشتان به هم می چسبند و بین آنها عرق جمع می شود این زخم ها عفونت می کنند.

خرید صندل برای کودکان

برای کودکان صندل های طبی، مقاوم، و اندازه پا بخرید و از خرید صندل های یکی دو سایز بزرگ تر خودداری کنید زیرا این کار سبب لغزیده شدن پای کودک در صندل می شود و سبب می شود که کودک نتواند به خوبی بدود یا بازی کند و احتمال پیچ خوردگی و آسیب به پای کودک وجود دارد. پوشاندن کفش ها و صندل های بزرگ به کودکان موجب بد فرم شدن پاها و اختلالات حرکتی در آن ها و ابتلا به عارضه صافی کف پا می شود.

صندل ها بیشتر برای قدم زدن در سطوح نرم مانند کنار ساحل، استفاده در زمان راه رفتن کنار استخر، در خانه، اتاق هتل و راه رفتن در مسافت کم هستند پس از آنها برای پیاده روی های طولانی مدت استفاده نکنید.

هنگام انجام ورزش نباید صندل بپوشید زیرا به پا آسیب وارد می شود.

صندل های پلاستیکی را هر چهار ماه یک بار دور بیاندازید و به طور کلی اگر صندل شما گران قیمت نیست، بعد از شش ماه استفاده، آن را دور بیندازید. در صورتیکه که می خواهید از صندل در دراز مدت استفاده کنید حتما صندل چرم طبیعی خریداری کنید.

چرا بعضی از صندل ها به پا آسیب می زنند؟

نوار یا بند نا مناسب روی کفش سبب تحریک و برجسته شدن استخوان کناری برجستگی کف پا می شود و بعد از مدتی استفاده از صندل ها شما را مبتلا به مشکلاتی مانند برجستگی غیرعادی استخوان های انگشتان پا، کشش و آسیب به تاندون ها و اعصاب انگشت ها، کمردرد و گردن درد می سازد.

صندل هایی که در بخش جلویی بدون محافظند به این دلیل که بخش جلویی پا با زمین در ارتباط است سبب آسیب به این بخش از پا می شود.

پوشیدن صندل بدون محافظ باعث قدم برداشتن نامناسب و نامطمئن شده و مشکلاتی مانند آسیب به مچ، کف پا، زانو، تاندون آشیل را ایجاد می کند.

صندل های بدون بند، به دلیل اینکه بند حمایتی برای محکم نگه داشتن مچ پا ندارند باعث آسیب به مچ پا و بروز عوارضی مانند رگ به رگ شدن، پیچ خوردن و شکستن مچ می شوند.

پوشیدن صندل های پاشنه دار موجب ایجاد کششی غیرعادی بین بافت ها، اعصاب پا و تاندون های بین پاشنه تا انگشتان پا می شوند و در نتیجه عوارضی مانند احساس سوزش در پاشنه و کف پا و کشش غیرعادی در ناحیه پاشنه را به وجود می آورند.

لایه نازک کف برخی صندل ها بدون قوس و صاف است به همین دلیل قوس کف پا، خالی می ماند و پر نمی شود و حین بلند شدن و نشستن، قوس کف پا هر بار با فضای خالی برخورد می کند و همین برخورد به تاندون های کف پا آسیب می رساند.

تولیدی کفش بالساوا دارای استانداردهای بین المللی، گواهینامه ها، تقدیرنامه ها، و تندیس های بین المللی می باشد که کیفیت محصولات تولیدی کفش چرم بالساوا و خدمات پس از فروش را تضمین می کند. تمامی کفشهای بالساوا با ضمانت معتبر عرضه می گردد. شادی و رضایت مشتریان عزیز بالساوا، هدف اصلی برند بالساوا است.