روشهای مراقبت از کفشهای نو

روشهای مراقبت از کفشهای نو

مراقبت از کفش های چرم کار ساده ای است اما بهتر است نکته های مهم و روش صحیح نگهداری از کفش های نو را بدانید.

روش های صحیح نگهداری از کفش ها

وظیفه کفش محافظت و مراقبت از پا است و وظیفه ما انتخاب خوب و صحیح آن است. کسانی که کفشهایشان دیرتر از کفش دیگران خراب می شود، کسانی اند که می دانند نگهداری نامناسب از کفش عمر آن را کم می کند. با رعایت نکاتی ساده، مدت بیشتری از کفشهایتان استفاده کنید. اگر می خواهید کفش مورد علاقه تان دوام بیش تری داشته و ظاهر اولیه خود را دیرتر از دست دهد، خواندن نکات زیر را از دست ندهید:

کفش ها را همیشه و در همه حال میپوشیم و با آنها کارهای زیادی انجام میدهیم. اگر از یک وسیله به مقدار زیادی کار بکشید باید به خوبی نیز از آن مراقبت کنید، پس نیاز به مراقبت از کفش هایتان به صورت مداوم دارید. مراقبت از کفش ها هزینه زیادی به همراه نخواهد داشت چون واکس و برس خیلی ارزان است و همین 2 تا کار شما را به خوبی راه می اندازند. حال بپردازیم به نکات نگه داری از کفش های نو.

مراقبت از کفش ها

این مورد کمی صبوری میخواهد چون کفش ها بعد از چند هفته شکل پای شما را میگیرند. شما باید کفش ها را حدودا 5 یا 6 ساعت بپوشید بعد به آنها استراحت بدهید. وقتی که کفش ها شکل پای شما را گرفتند تا مدت ها در خدمت شما خواهند بود.

نگهداری از کفش های نو

وسوسه پوشیدن کفش های نو به سراغتان می آید ولی در اوایل نباید زیاد آنها را بپوشید و در ایامی که دیگر شکل پای شما را گرفته اند هم یک روز در میان باید به آنها استراحت بدهید. این کار باعث میشود عمر کفش شما بسیار بیشتر شود. منظور از عمر کفش تعداد روزهایی است که آن را میپوشید نه تعداد روزهای بعد از خرید.

مراقبت برای دوام بیشتر کفش

فکر نکنید حتما باید یک ساعت روی کفش خود وقت بگذارید؛ اصلا اینطور نیست. در حقیقت شاید یک ربع ساعت از وقت شما را نگیرد.

اول آنکه بعد از آنکه کفش ها را دراوردید با برس گرد و غبار جمع شده روی آن را بگیرید. بعد آن را درون جاکفشی قرار دهید. در صورت امکان آنها را درجاکفشی هایی قرار دهید که بسته میشوند؛ این کارباعث میشود که کفش رطوبت و گرد غبار را جذب نکند.

کفش های نو و مراقبت از آنها

کفش های خود را در جاکفشی بگذارید، جایی که نور به آن نرسد یا در صورتی که جاکفشی نداشتید میتوانید از کیسه های مخصوص نیز استفاده کنید. کفش ها را درون کیسه های پلاستیکی قرار ندهید. درون کفش ها را با کاغذهایی که اسیدی نیستند پر کنید. از قالب های کفش نیز استفاده کنید و هرگز از روزنامه استفاده نکنید. اگر هم جاکفشی ندارید یا جایی درون جاکفشی نیست میتوانید از جعبه خود کفش نیز استفاده کنید.

واکس زدن به کفش ها

اگر به صورت مکرر از یک نوع کفش استفاده میکنید باید بیشتر کفشهایتان را واکس بزنید. یادتان باشد این کار فقط برای درخشان کردن کفش نیست بلکه جلوی خراب شدن را میگیرد. واکس و پولیش را چند ساعت قبل از بیرون رفتن انجام دهید نه چند دقیقه قبل از آن. به چرم فرصت بدهید تا موادی که به آن زدید را جذب کند. هر چقدر بیشتر روی واکس زدن کفش تان وقت بگذارید عمر و زیبایی کفش بیشتر میشود.

بالساوا برندی متفاوت برای شیک پوشان است. تجربه ای بیش از سی و پنج سال در تولید و تحقیق در خصوص مد روز جهان، همکاری با متخصصین و مدلیست های مطرح بین المللی، استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوب و استاندارد، و حمایت از حقوق مشتریان عزیز بالساوا، بالساوا را تبدیل به برندی منحصربفرد در دنیای مد کرده است.