روشهای تشخیص کفش چرم طبیعی از کفش چرم مصنوعی

روشهای تشخیص کفش چرم طبیعی از کفش چرم مصنوعی

روشهای تشخیص کفش چرم طبیعی از کفش چرم مصنوعی

تشخیص کفش چرم طبیعی و اصل از مصنوعی کار چندان سختی نیست با چند ترفند ساده میتوانید کفش چرم مصنوعی را شناسایی کنید.

روش های تشخیص کفش چرم طبیعی از تقلبی

کیف، کفش و لباس چرمی از دیرباز بین ما ایرانی ها طرفدار داشته تا به امرزو، اما گاهی تشخیص کفش چرم طبیعی از مصنوعی برای افراد سخت میشود و نمیدانند پولی که پرداخت میکنند برای کفش چرم طبیعی است یا مصنوعی زیرا فروشندگان، کفش چرم مصنوعی را نیز برخی اوقات به قیمت کفش چرم طبیعی میفروشند. به همین منظور ترفندهای تشخیص کفش چرم طبیعی از مصنوعی را به شما میگوییم.

ترفندهای تشخیص کفش چرم طبیعی

کفش چرم طبیعی نرم و دارای انعطاف است در حالی که کفش چرم مصنوعی پلاستیکی و خشک تر است و شما با لمس کردن میتوانید کفش چرم طبیعی را از مصنوعی تشخیص دهید.

کفش چرم طبیعی معمولا شناسنامه دارد و شما میتوانید هنگام خرید شناسنامه آن را از فروشنده بخواهید در این صورت خیالتان راحت است که کفش چرم طبیعی خریده اید.

تشخیص چرم مرغوب و تقلبی

کفش چرم طبیعی طرح های غیر تکراری دارد و طرح چرم آن قابل دنبال کردن نیست، اگر چرمی را مشاهده کردید که طرح های منظم و تکراری داشت مطمئن باشید که پرسی و مصنوعی است.

با بو کردن چرم میتوانید به طبیعی یا مصنوعی بودن آن پی ببرید، کفش چرم مصنوعی بوی پلاستیک میدهد.

تفاوت چرم اصل و مصنوعی

پوشش پشت چرم را که نگاه کنید متوجه مصنوعی بودن آن میشوید زیرا پشت چرم های مصنوعی نخ های رشته ای و توری دارد در حالیکه پشت چرم های طبیعی پرزی است.

کفش چرم طبیعی در برابر حرارت نیمسوز میشود بوی آن شبیه موی سوخته است اما کفش چرم مصنوعی در برابر حرارت میسوزد و بوی پلاسیک میدهد.

چرم اصل چه ویژگی هایی دارد؟

وقتی روی کفش چرم طبیعی کمی آب بریزید متوجه میشوید که در چند ثانیه آب را جذب میکند اما اگر کفش چرم مصنوعی باشد آب روی آن میماند.

بالساوا به انگلیسی BALSAVA تولیدکننده کفشهای چرم طبیعی می‌باشد که در زمینه طراحی، تولید، توسعه و عرضه محصولاتی نظیر کفش چرم، صندل چرم، دمپایی چرم، بوت و نیم بوت چرم به بازار جهانی فعالیت می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر تبریز است. بالساوا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کفش چرم محسوب می‌گردد. تولیدی بالساوا از سال 1363 فعالیت خود را در زمینه تولید کفشهای چرم آغاز کرده است.