راهنمای نحوه محافظت از محصولات و تولیدات چرمی

راهنمای نحوه محافظت از محصولات و تولیدات چرمی

وقتی یک کفش چرم طبیعی می‌خرید باید از آن نگهداری بیشتری کنید تا هم عمرش و هم زیبایی آن را حفظ کنید اما محافظت از چرم طبیعی تکنیک‌های خاصی دارد؛ تکنیک‌هایی که هرکدام می‌توانند سال ها به عمر کفش چرم طبیعی بیفزایند، به همین دلیل دانستن رازهای محافظت از چرم طبیعی امری ضروری می باشد.

● چرم‌های کارکرده، مرغوب‌تر و زیباتر هستند
چرم طبیعی مثل فرش دستباف است یعنی هرچه بیشتر کار می‌کند مرغوب‌تر و زیباتر می‌شود. هیچ وقت یک کت چرم طبیعی ۱۰ساله قابل مقایسه با یک کت چرم طبیعی نو نیست، چون انعطاف‌‌پذیری به دست می‌آورد که این خاصیت را کت نو ندارد. افرادی هستند که اعتقاد دارند، چرم طبیعی هرچه کهنه‌تر باشد زیباتر است و حتی در بعضی از جاهای دنیا تکنیک‌هایی را به کار می برند که چرم طبیعی نو، کهنه به نظر برسد. جالب است بدانید، وقتی ۲ نفر در یک زمان یک محصول یکسان را می خرند، این محصولات و تولیدات بعد از چند سال کاملا متفاوت به نظر خواهند رسید و دیگر به هم شبیه نخواهند بود و هرکدام به نوعی زیبا به نظر می رسند. اگر چرم طبیعی به درستی نگهداری شود بین ۱۰ تا ۱۵ سال دوام خواهد داشت.

● دشمنان چرم طبیعی را بشناسید
– چرم طبیعی باید از برخورد با هرشیء تیز محافظت شود. لکه ناشی از خودکار به سختی از روی چرم طبیعی پاک خواهد شد، بنابراین باید حواس تان باشد که هرگز نوک خودکار را به کفش چرم طبیعی خود نزدیک نکنید.

– عطر، اسپری و ادکلن را نباید مستقیم روی کفش چرمی ،جیرو نبوک زد.به هیچ وجه نباید کفش چرم طبیعی را در ماشین لباسشویی شست، چون پودر لباسشویی و آب می توانند کاملا چرم طبیعی را خراب کنند. سعی نکنید لکه‌های خیلی عمیق یا لکه هایی که به سختی پاک می شوند را خودتان برطرف کنید، در این مواقع بهتر است از شخصی متخصص یا فروشگاهی که چرم طبیعی را از آن خریداری کرده اید راهنمایی بخواهید و خودتان برای پاک کردن لکه یا رنگ روی چرم طبیعی از هیچ نوع حلالی استفاده نکنید.اگر لکه‌ای خیلی عمیق روی چرم طبیعی درست شده، سعی نکنید هر طور شده آن را از بین ببرید چون ممکن است به خود چرم طبیعی آسیب بزنید.

– هرگز نگذارید چرم طبیعی به مدت زیاد آفتاب بخورد. برای محافظت از چرم طبیعی در خانه، آن را در کمدی دور از آفتاب و گردوخاک قرار دهید.

– چرم طبیعی در رطوبت زیاد کپک می‌زند بنابراین آن را در جایی که بسیار مرطوب است محافظت از نکنید. هیچ‌وقت هم چرم طبیعی را در لفاف پلاستیکی نگه ندارید چون این کار باعث می‌شود که رطوبت احتمالی موجود در محصول چرمی خشک نشود.

چرم و مواد اولیه بایستی بسیار مرغوب و مناسب مشتریان خوش سلیقه و خوش پوش بالساوا باشد و این موضوع مهم توسط گروه تحقیق و توسعه برند بالساوا به دقت بررسی می شود. در کنار مواد اولیه مرغوب، تولید توسط استادکاران زبردست بالساوا، محصولاتی منحصربفرد، بسیار متفاوت، و با کیفیت عالی منطبق بر استانداردهای بین المللی را آماده عرضه در فروشگاه های برند بالساوا می نماید.