توضیحاتی در رابطه با کفش

توضیحاتی در رابطه با کفش

توضیحاتی در رابطه با کفش

در این مطلب قصد داریم به معرفی قلب دوم انسان یعنی کفش چرم بپردازیم.

کفش چرم در دنیای امروز، جزئی لاینفک برای انسان ها به شمار می آید. افراد مختلف از مهندسان گرفته تا کسانی که در معدن کار می کنند، در شرایط کاری خود به وجود کفش نیاز دارند، چرا که کفش از پای مردم در برابر خطرات احتمالی حفاظت می کند.

هدف اصلی کفش چرم محفاظت است. کفش چرم از پای انسان ها در مواجهه با کثیفی و سایر اشیای مضر و خطرناک محفاظت می کند. کفش می تواند همراه بزرگی برای محفاظت یا حتی دنیای مد و فشن باشد.

کفش چرم در انواع اندازه کفش و مدل کفش، طرح کفش و رنگ کفش و برای مصارف گوناگون با قیمت های مختلف وجود دارد. برای مثال: دمپایی های لاانگشتی چرم، صندل چرم، کفش زمستانه و تابستانه چرم، کفش پاشنه بلند زنانه چرم، پوتین چرم، دمپایی راحتی چرم و غیره. برای موارد مصرف کفش چرم نمی توان حد و اندازه تعیین کرد، زیرا هر شخص می تواند انواع مختلفی از کفش چرم را برای مصارف مختلف داشته باشد.

ریشه شناسی کفش

پیدایش کفش به زمان انسان های اولیه برمی گردد. مصریان باستان نام صندل را به کفش اطلاق می کردند که در حال حاضر دمپایی لاانگشتی نامیده می شود. جنس کفش ها در سرتاسر دنیا متفاوت از هم بوده است.

برای مثال، کفش های مصر باستان از پاپیروس و برگ درخت نخل تشکیل شده بودند. قوم ماسای در آفریقا از پوست حیوانات برای پوشاندن پاهای خود استفاده می کردند. مردمان هند از چوب برای ساخت کفش بهره می بردند. این در حالی است که در گذشته، جنس کفش ها در چین و ژاپن از کاه و در مکزیک از گیاه یوکا بوده است.

کفش بالساوا

سودمندی کفش

کفش چرم و حفاظت از پا در برابر هرگونه کثیفی:

کفش چرم از پا در برابر عوامل بیرونی مانند گرد و خاک، اشیای خطرناک مانند بطری های شکسته، وسایل تیز یا حتی حشرات سمی محفاظت می کنم.

کفش چرم و محفاظت از پا در برابر سرما و گرما:

کفش چرم در تابستان و زمستان، پا را از گرما و سرما محافظت می کنم.

کفش چرم محفاظت از پا در برابر میکروب ها:

جلوگیری از ورود هرگونه میکروب و عفونت به پا، از دیگر وظایف کفش چرم است.

کفش چرم و کمک به تعادل و استحکام پا:

کفش چرم به عنوان تکیه گاه عمل کرده و به حفظ تعادل و استحکام پا کمک می کند تا افراد با خیالی آسوده اوقات خود را سپری کنند. از جمله ی چنین کفش هایی می توان به کفش های اسپرت اشاره کرد.

کفش چرم به عنوان مد و فشن:

بسیاری از افراد به خاطر به روز بودن اقدام به خرید کفش چرم مارکدار می کنند. برخی کفش های بخصوص می توانند نشان دهنده جایگاه و طبقه اجتماعی افراد باشند.

آسودگی در هنگام استفاده از کفش چرم:

کفش چرم به افراد کمک می کند تا در شرایط خطرآفرین با خیالی آسوده کار کنند.

برند بالساوا از سال 1363 با توجه به شرایط جغرافیایی و اقتصادی، در زمینه تولید انواع کفش های چرمی اسپورت، راحتی، مجلسی، طبی، و روزانه و با استفاده از بروزترین مدلها و همچنین با بکارگیری ماشین آلات با تکنولوژی روز اروپا، و کادر مجرب و استادکاران ماهر، و همکاری با متخصصین شرکتهای شناخته شده ایتالیایی و ترکیه، فعالیت و سطح کیفی محصولات خود را به سطح جهانی  رسانده و گواهینامه بین المللی کیفیت ایزو 9001:2008 خود را از کشور سوئیس و دیگر گواهینامه های بین المللی را دریافت نمود. بالساوا تنها برند ایرانی دارای گواهینامه بین المللی DAC از مرکز مجوزهای رسمی دبی میباشد.