اصول مراقبت از کفش های چرمی اسپرت و مجلسی

اصول مراقبت از کفش های چرمی اسپرت و مجلسی


  1. اگر تولیدکننده کفش اصول تولید و استفاده از زیره مناسب را رعایت نکند راه رفتن زیاد می تواند مدت کارآیی کفش را از بین ببرد. تولیدی کفش چرم بالساوا با استفاده از مواد اولیه بسیار مرغوب در تولید زیره های کفش، همواره کفشهایی با کیفیت مرغوب جهت استفاده روزانه تولید و عرضه کرده است.
  2. به هنگام خرید کفش چرم، از واکس مرغوب استفاده کنید. کفشهای خود را مرتب تمیز کرده و واکس بزنید. در صورت خیس شدن کفش چرمی آن را در دمای اتاق خشک کنید.
  3. در صورت لک افتادن کفش ها بلافاصله آن را پاک کنید؛ برای این کار از دستمال نرم یا برس واکس استفاده کرده و به آرامی انجام دهید. در مورد کفش های چرمی بدانید لکه های نمکی اگر کفشتان را تمیز نکنید به کفش آسیب می رساند؛ با پارچه ای که کمی نم دارد آن ها را پاک کنید.
  4. برای حفظ شکل و ظاهر کفش، به خصوص کفش های خیس که به هنگام خشک شدن از شکل می افتند داخل آنها را پر از روزنامه کنید. چکمه ها را نیز در حالت خوابیده قرار دهید.
  5. برای ایجاد ظاهر بهتر در کفش های کهنه از واکس استفاده کنید. روی کفش های چرمی را با واکس نرم کننده چرب کنید تا چربی به چرم برگردد و کفش نرم شود.
  6. کفش ها را در کمدی با دمای اتاق نگهداری کنید. هوای گرم باعث جمع شدن کفش های چرمی می شود. کفشهایتان را کاملا خشک کرده سپس در داخل جعبه نگهداری کنید.
  7. برای حفظ شکل اولیه کفش چرم بهتر است هر از گاهی از کفش چرم دیگری استفاده نمایید. پیشنهاد می کنیم هفته ای دو یا سه بار از کفشی غیر از کفش همیشگی تان استفاده کنید. البته می دانید که داشتن چند جفت کفش چرم، عمر هر یک از کفشهای چرمی را طولانی تر می کند.
  8. بهترین راه محافظت کفش چرم در برابر گرد و خاک قرار دادن آن در کمد یا جاکفشی های کمدی است؛ بد نیست در خانه تان، نزدیک در ورودی یک جاکفشی کمدی شیک قرار دهید. در صورت قرار دادن کفش ها داخل جاکفشی فاصله ی بین کفشهایتان را رعایت کنید.
  9. همیشه هنگام پوشیدن کفش، از پاشنه کش استفاده کنید تا پاشنه ی کفش آسیب نبیند.