اصول خرید کفش چرم مناسب و با کیفیت

اصول خرید کفش چرم مناسب و با کیفیت

حتما این جمله معروف را شنیده اید که پا قلب دوم ماست و مراقبت از آن بسیار پر اهمیت است. خرید کفش چرم مناسب یکی از راه های مراقبت از این عضو مهم بدن است و مطمئنا برایتان پیش آمده است که راه رفتن با کفش نامناسب موجب درد و کوفتگی پای شما می شود .

انتخاب کفش چرم مناسب و راحت، صدمات ناشی از کفش بر قسمت های مختلف پا را کاهش می دهد اما به نظرتان خرید یک کفش مناسب کار راحتی است!

اگر انتخاب یک کفش چرم مناسب برای شما دشوار است این بخش از مقاله برند تولیدی کفش چرم بالساوا را از دست ندهید و با دقت بیشتری نسبت به انتخاب کفش چرم مناسب اقدام نمایید.

نکات مهم خرید کفش راحت و زیبا

کفش هم اندازه با سایز پایتان بپوشید.

انتخاب کفش چرم طبی برای جلوگیری از کمر درد

برای رهایی از کمر درد با حاسسیت بیشتری کفش هایتان را انتخاب کنید و از کفش طبی چرم استفاده نمایید چرا که پوشیدن کفش نامناسب گاهی موجب کمر درد می شود.

زیره کفش هایتان را با دقت بیشتری انتخاب کنید

برای انتخاب کفش مناسب حتما باید زیره کفش هایتان را با دقت بیشتری انتخاب کنید. مثلا اگر می خواهید یک کفش پیاده روی چرم یا کفش چرم روزانه مناسب انتخاب کنید، کفشی را انتخاب نمایید که زیره آن نازک نباشد زیرا هنگام پیاده روی فشار زیادی به پاشنه پا وارد می شود و اگر زیره کفش نازک باشد مچ درد خواهد گرفت.

هنگام پیاده روی، حرکت و تماس پا با زمین از پاشنه به سمت پنجه است، کفشی که زیره آن انعطاف پذیری زیادی دارد، انتخاب نمایید.

زمان مناسب خرید کفش

زمان مناسب برای خرید کفش عصر و پایان روز است. طول روز برای انتخاب آگاهانه کفش به دلیل فشار و استرس و دما مناسب نیست .

به عرض و پهنای جلوی کفش توجه نمایید

برای انتخاب یک کفش چرم مناسب و راحت، به عرض و پهنای جلوی کفش چرم توجه نمایید و هم اندازه با عرض و پهنای پایتان کفش را انتخاب نمایید.

برای خرید کفش حتما جوراب بپوشید

برای خرید کفش حتما جوراب بپوشید بهتر است در تابستان برای انتخاب کفش جوراب نازک و در زمستان جوراب ضخیم بپوشید.

از برندهای معتبر کفش بخرید

از برندهای معتبر که کفش خوب و استاندارد تولید می کنند، خرید نمایید و از کیفیت آن مطمئن باشید. برند بالساوا، طراحی بر اساس علم ارگونومی را پایه ی تولید کفشهای چرم خود قرار داده است. کفشهای بالساوا علاوه بر شیک بودن، کاملا استاندردهای بین المللی سلامتی انسان را رعایت کرده و گروه تحقیق و توسعه برند بالساوا، این مهم را با جدیت دنبال می کند.

خودداری از پوشیدن کفش پاشنه بلند به مدت طولانی

دقت نمایید که اندازه پاشنه کفشتان خیلی بلند نباشد. کفش پاشنه بلند موجب ناراحتی های مفصلی می گردد و فشار و وزن بدن را بر کف پا و کمر متمرکز می کند پس تنها برای مهمانی های خاص از کفش پاشنه دار استفاده نمایید. کفش پاشنه بلند موجب می شود هنگامی که با سرعت پیاده روی می کنید مچ پایتان پیچ بخورد.

کفش چرم مناسب برای پیاده روی

برای هر موقعیت یک کفش مناسب بپوشید مثلا برای پیاده روی طولانی از کفش چرم روزانه و طبی استفاده کنید و از پوشیدن کفش هایی چون بوت خودداری کنید.

موارد کلی در مورد انتخاب قبل از خرید کفش ها

از پوشیدن صندل ها و دمپایی های لاانگشتی که برای خانه یا ساحل استفاده می شود، در محیط کار بپرهیزید.

متداول ترین کفش های رسمی، کفش های ورنی و براق هستند. اگر کفش ورنی دوست ندارید می توانید برای محافل رسمی کفش چرم مشکی مات که کاملاً با واکس براق شده بپوشید.

اگر می خواهید یک کفش مناسب انتخاب کنید، حتما کفش چرم استفاده کنید. امروزه کفش های رویه چرمی با زیره های لاستیکی نیز مرسوم شده اند.